مراسم اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ساعت ۹.۳۰ دقیقه صبح دوشنبه ۲۸ آبان در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد. در این برنامه افزون بر تقدیر از منتخبان بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی، در بخش جنبی برنامه از دکتر رضا داوری اردکانی، نویسنده و محقق برجسته حوزه فلسفه، به عنوان استاد خادم کتاب و حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل آذری، خیر و مروج کتاب در مناطق محروم، به عنوان فعال حوزه کتاب تقدیر و تشکر به عمل آمد.

دراین دوره از جشنواره، ۶۳۱ عنوان کتاب به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که کتب علوم انسانی با ۳۱۳ عنوان کتاب بیشترین آثار ارسالی را به خود اختصاص داده است. کتاب‌های حوزه علوم پزشکی و دامپزشکی با ۱۵۶ عنوان و کتاب‌های حوزه هنر و معماری با ۴۹ عنوان کتاب در رده های بعدی قرار دارند. انتخاب کتاب “بافت شناسی جان کوئیرا ۲۰۱۶” به عنوان کتاب برگزیده حوزه علوم پزشکی و دامپزشکی و همچنین انتخاب انتشارات آرتین طب به عنوان ناشر برتر سال از جمله دست آورد های آرتین طب در این جشنواره بود.

گفتنی است؛ جشنواره کتاب سال دانشجویی هر ساله همزمان با ایام هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی، چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمی دانشجویان با ارائه آثار مکتوب و حمایت از دانشجویان نوقلم برای تولید اندیشه‌های جدید برگزار می‌شود.

این جشنواره از سوی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی با حمایت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مؤسسه خانه کتاب، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، شورای فرهنگ عمومی، سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، سازمان جهاددانشگاهی تهران، موسسه آموزش عالی فناوران حکیم، دارالقران اهل بیت (ع)، دانشگاه امام صادق(ع) و آپارات برگزار می‌شود.